Pagalba

    Būna visaip. Net šiandien, kai, atrodytų, pilnos vaistinės – vaistų nuo visų įmanomų pasaulio ligų ir negalavimų (tuoj sulauksime vaistų net nuo kasdienių stresų), o knygynų lentynos - savipagalbos ir sėkmės, laimės ir išminties receptų knygų, kai tiek daug siūlomų pramogų ir malonumų kiekvienam pagal skonį, kai verda kultūrinis gyvenimas, kai parduotuvės pilnos, ko geidžia širdis ir leidžia piniginė, o technologijos svaigina susisiekimo, komunikacijos ir greičio galimybėmis... Vis dėlto būna visaip.


    Išties neįtikėtina, kiek daug dalykų pasikeitė pasaulyje, kol gyvena žmogus. Taip, pokyčius dažniausiai matuojame atradimais, išradimais, pasiekimais, pergalėmis, perversmais, pažanga. Bet įdomiausia, kad yra dalykų, kurie nesikeičia. Pradėti galima nuo vis tų pačių gyvenimo klausimų, kamuojančių žmoniją nuo jos pradžios apie tai, kas yra gyvenimas, meilė, laisvė, kančia, mirtis, kas esu aš ir kokia visa ko prasmė, ir baigti paprastomis kiekvieno patirtimi užgyventomis tiesomis apie tai, kad gyvenime be viso kito yra daug skausmo, vienatvės ir kančios, kad kartais skauda labai, kad, kaip bebūtų liūdna, laikas negydo, ir vaistai negydo, ir nepadeda nei protingi patarimai, nei pasiguodimas artimam, nei žolelių arbata, nei aromatinė vonia... Ir problemos, pasirodo, pačios savaime neišsisprendžia, situacijos ir žmonės nesikeičia, sėkmė neištinka ir gyvenimas vis netampa lengvesnis, paprastesnis, geresnis... Žmonijai iki šiol taip ir nepavyko atrasti stebukligo universalaus „gyvenimo be problemų“ recepto.


    Vis dėl to labai rūpi pasakyti, koks skausmas yra svarbus. Koks svarbus ir nuostabus dalykas yra žmogaus sugebėjimas jausti ir išgyventi skausmą, nepaisant sunkumų, su juo susidūrus. Nuostabus tuo, kad jei jauti skausmą, vadinasi esi gyvas. Skausmas yra puikus vadovas ir mokytojas – jis praneša apie tai, kas tau pavojinga, kenksminga, nesveika, apie negalavimus, apie pamirštus poreikius, praneša tau apie patį/pačią tave. Ką toliau daryti su tąja žinia – nekreipti dėmesio, dar palaukti, kentėti, klausytis, išgirsti, priimti rimtai, apsimesti, kad nieko nėra, ar savimi pasirūpinti – kiekvieno individualus pasirinkimas, lydimas atitinkamų pasekmių.


   Kūno ligas gydo gydytojai (medicina), sielos skausmais domisi psichologija. Sielos rūpesčiai, taip vadinamos psichologinės problemos, yra tokia pat natūrali žmogaus gyvenimo dalis kaip ir ligos. Deja, ne visada ir ne visos yra paprastos ir lengvai suprantamos ir juolab lengvai išsprendžiamos. Kai kuriems norimiems pokyčiams prireikia net kelerių metų, neretai gyvenimas mus „apdovanoja“ krizėmis, netektimis, dilemomis, kviečia, kartais reikalauja spręsti painias užduotis, o kai kuriuos klausimus nešiojamės tiek, kiek save atsimenam.


    Kas yra psichologas ir kuo jis gali padėti? Psichologas yra specialistas, savo išsilavinimo (universitetinis klinikinės psichologijos magistro laipsnis) ir profesinės patirties dėka įgijęs specialių žinių apie žmogaus gyvenimą. Psichologas yra tarsi žmogus iš šalies: jūsų nepažįsta, neturi išankstinių nuostatų jūsų atžvilgiu, neturi su jumis bendros istorijos, bet turi griežtą profesinę etiką. Psichologas skiria jums savo laiką ir yra pasiruošęs būti su jumis sutartą valandą, klausytis jūsų, dalintis savo pastebėjimais ir įžvalgomis, užduoda klausimus, skirtus jums geriau pažinti save, gali padėti labiau suprasti savo gyvenimą, santykius su kitais ir padėti rasti jums tinkmiausius sprendimus. Trumpam psichologas yra tarsi pakeleivis, lydintis jus sudėtingoje jūsų kelio dalyje.

   Kada kreiptis pagalbos? Kai rūpesčiai trukdo gyventi: dirbti, mokytis, ilsėtis, bendrauti, atlikti kasdienius darbus. Kai esate nepatenkinti savo gyvenimu. Kai atsakymų į rūpimus klausimus nerandate knygose, kai nepadeda pasikalbėjimai su artimaisiais ir draugais, patarimai, kai nebežinote, ką ar kaip daryti, kai reikalingas požiūris iš šalies.

   Pokalbis yra pagrindinis psichologo pagalbos jums būdas. Pokalbiai vyksta saugioje ramioje aplinkoje, atskirame kambaryje, kuriame ir lieka visa, ką kalbėjomės. Taigi kalbėtis galima apie viską. Sunkumams įveikti kartais užtenka kelių pokalbių, kartais - kelių mėnesių, o kai kuriems pasikeitimams įgyvendinti neretai prireikia metų ar daugiau.

   Galimos individualios ir  šeimos konsultacijos.  Paprastai susitikimai vyksta kartą per savaitę,  susitikimo trukmė 50 min.

    Pirmas susitikimas užtrunka pusvalandį, jo metu susipžįstame, klausiu apie sunkumus, dėl kurių kreipiatės, supažindinu su bendro darbo sąlygomis ir galimybėmis. Už šį susitikimą mokėti nereikia. Po susitikimo nusprendžiame: jei vienas kitam tinkam, susitinkam kitą kartą ir pradedam darbą.  

   Dėl susitikimo būtina susitarti iš anksto, geriausia paskambinus man telefonu 8 615 72727.

   Susitikimo kaina 35-50 EUR. Yra mažesnių kainų galimybės studentams. Konsultacijos poroms kaina 50-70 EUR.Apie mane     Pagalba     Kontaktai     Draugai     Skelbimų lenta     Skaitiniai     Puslapio navigacija

Atgal